X

روانکارهای صنعتی

روانکارهای صنعتی ، وظائف و انواع روانکارها

روانکارهای صنعتی به ماده یا سیالی اطلاق میشود که با کاهش اصطحکاک در سطوحی که با هم در تماس هستند و ایجاد گرما میکنند عملکرد و راندمان آن دستگاه خاص را بهبود میبخشد. روانکارهای صنعتی در بسیاری از صنایع و طیف گسترده ای از ماشین آلات و تجهیزات کاربرد داشته و بدون آن کارکرد اکثر صنایع دچار اختلال خواهد شد. از جمله وظائف روانکارهای صنعتی کاهش اصطحکاک ، جلوگیری از سایش و خوردگی ، ممانعت از زنگ زدگی ، انتقال حرارت و مقاومت در برابر اکسیداسیون میباشد. روانکارهای صنعتی در تجهیزات مختلفی مانند انواع کمپرسورها ( کمپرسور هوا ، گاز و سرمایشی ) ، توربین ها ، جعبه دنده یا گیربکس ماشین آلات ، انواع سیستم های هیدرولیکی ، انواع دیزل ژنراتورها و صنایع هوایی و دریایی کاربرد فراوانی دارد.

تقسیم بندی انواع روانکارهای صنعتی

روانکار صنعتی را می توان به دو گروه روانکارهای صنعتی و و روانکارهای خودرو تقسیم بندی کرد.در گروه روانکارهای خودرو انواع روغن موتور خودروهای بنزینی و دیزلی ، روغن گیربکس و روغن دنده وجود دارد و در گروه روانکارهای صنعتی ما شاهد روغن های صنعتی و گروهی دیگر از روانکارها ( انواع گریس ها و روانکارهای جامد ) هستیم. اگر از منظر حالت و شکل بخواهیم انواع روانکار صنعتی را تقسیم بندی کنیم به 4 حالت زیر خواهیم رسید :

 • روانکارهای مایع
 • روانکارهای گازی
 • روانکارهای جامد
 • گریس ها

روانکارهای مایع (روغن صنعتی)

روغن صنعتی جزو مهمترین روانکارهای مایع به حساب می آیند که خود به دو گروه روغن با پایه مینرال یا معدنی و روغنهای سنتزی یا شیمیایی دسته بندی میشوند.در روغن های با پایه معدنی درصد نفت خام بیشتر بوده و مواد شیمیایی کمتری در آن اضافه میشود ولی در روغن های سنتزی عملیات آرمایشگاهی بیشتری روی آن انجام شده افزودنی های شیمیایی بیشتری در آن وجود دارد و بهمین دلیل گرانتر میباشند.

روانکارهای گازی

روانکارهای گازی آن دسته از روانکارها هستند که بشکل گاز بوده ( هوا ، بخار مایعات ، هلیوم و .... ) و  در مواردی که درجه حرارت خیلی بالا و یا پایین میباشد مورد استفاده قرار میگیرد.این گونه از روانکارها در حین کار دچار تغییر گرانروی نمیشوند و بهمین دلیل در بسیاری از صنایع کاربرد دارند.از کاربردها و صنایعی که از روانکارهای گازی استفاده میشود میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

 • موتور جت
 • توربین های گازی
 • ماشین های ریسندگی
 • راکتورهای هسته ای
 • تجهیزات دندانپزشکی

گریس ها

گریس ماده ای است حدودا نیمه جامد که از ترکیب  روغن با پایه معدنی یا روغن سنتزی و ماده ای صابونی بدست می آید. ماده صابونی حکم سفت کننده و غلیظ کننده را برای گریس بازی میکند.از مزایای روانکاری با گریس میتوان به چسبندگی خوب به قطعات مورد نظر، سهولت استفاده از آن و ماندگاری آن در محل روانکاری اشاره کرد. گریس دارای خاصیتی میباشد که به قطعات متحرک میچسبد و تحت فشار کار و سرعت و یا جاذبه به راحتی جدا نمیشود.گریس دارای خاصیت ژلاتینی میباشند و در مواردی که نمیتوان از روانکارهای مایع مانند روغن برای روانکاری استفاده نمود از گریس استفاده میشود.

موارد مصرف و کاربردهای گریس به شرح زیر میباشد:

 1. دفعات روانکاری با گریس نسبت به روانکاری با  روغن کمتر میباشد. در مواردی که دسترسی به بلبرینگ ها ، ماشین آلات ، یاتاقان های بزرگ و ... سخت باشد گریس به ما کمک بزرگی میکند .
 2. گریس ها در دماهای مختلف کارایی بهتری نسبت به روغن ها دارند.
 3. گریس مانع خوبی برای ورود گرد و غبار و ذرات پراکنده به دستگاه میباشد.
 4. گریس مدت زمان بیشتری را نسبت به روغن به روانکاری ادامه میدهد و نیاز به تعویض آن دیرتر میباشد .
 5. گریس هایی هستند که در صورت نفوذ آب به آنها مشکلی در روانکاری شان ایجاد نمیشود و این یک مزیت است.

روانکاران پارس اویل، نمایندگی فروش انواع روغن صنعتی و روغن موتور در ایران آماده دریافت سفارشات شرکتها و کارخانجات و تامین انواع روانکارها میباشد.

روانکارهای صنعتی شرکت های تولید کننده گریس و روغن صنعتی

روغن کمپرسور شل shell corena

روغن کمپرسور شل کورنا در دماهای بسیار بالا باعث حفظ کارایی کمپرسور میگردد ، در ضمن این روغن دائما سطح داخلی کمپرسور را پاکیزه نگاه میدارد.

ﺳﻪشنبه, 17 مهر,1397/نویسنده: فروشنده روغن موتور/تعداد مشاهده (1663)/نظرات (0)/ امتیاز مطلب: 4.7

روغن PAO یا پلی آلفا الفین

روغن های پلی آلفا الفین یا Polyalphaolefin ها یکی از متداول ترین انواع روغن صنعتی برپایه سنتتیک برای استفاده های خودرویی و صنعتی می باشد. این ترکیب یک هیدروکربن ایجاد شده مصنوعی می باشد که بهترین ساختار شاخه ای هیدروکربن موجود در روانکار را تشکیل می دهد.

ﺳﻪشنبه, 16 مرداد,1397/نویسنده: فروشنده روغن موتور/تعداد مشاهده (2820)/نظرات (0)/ امتیاز مطلب: 2.7

روغن زنجیر کلوبر

شرکت کلوبر آلمان جدیدا روغن زنجیر با تحمل درجه حرارت بسیار بالا برای کارهای روانکاری زنجیرهای مختلف عرضه داشته است. ر وغن زنجیرKlübertherm در نظر دارد تا پایداری حرارتی را به طور فزاینده ای بهبود ببخشد و ظرفیت تحمل فشار را افزیش دهد.

ﺳﻪشنبه, 16 مرداد,1397/نویسنده: فروشنده روغن موتور/تعداد مشاهده (444)/نظرات (0)/ امتیاز مطلب: 4.5

انواع روغن زنجیر

روغن زنجیر یکی از انواع روغن صنعتی تولید شده در صنعت بوده که کاربرد فراوانی در صنایعی مانند فولاد ، کارخانجات ، کشاورزی و بسیاری از ماشین آلات و تجهیزات دارد.شرکتهای مختلفی اقدام به تولید انواع روغن زنجیر نموده اند که کلوبر ، شل ، فوکس و توتال از آن جمله میباشند.

دوشنبه, 01 مرداد,1397/نویسنده: فروشنده روغن موتور/تعداد مشاهده (313)/نظرات (0)/ امتیاز مطلب: 4.0
دسته بندی ها: روغن زنجیر
بهران سمند

بهران سمند

بهران سمند، روغن دنده خودرو ( واسکازین ) برای خودروهای با گیربکس دستی از تولیدات شرکت بهران محسوب میشود. روغن دنده بهران سمند ویژه،  برای موتور خودروهای بنزینی و دیزلی که شرایط سخت دمایی و کاری را دارند توصیه میشود. روغن بهران سمند ویژه در 2 نوع نیمه سنتتیک و معدنی تولید شده و از کیفیت مناسبی برخوردار میباشد

شنبه, 30 تیر,1397/نویسنده: فروشنده روغن موتور/تعداد مشاهده (2112)/نظرات (0)/ امتیاز مطلب: 5.0
گریس توتال مالتیس – TOTAL Multis

گریس توتال مالتیس – TOTAL Multis

گریس توتال مالتیس یک گریس (لیتیوم – کلسیوم)  چند منظوره با کاربردهای مختلف ( روانکاری یاتاقان ها ، چرخ دنده ها ، مفاصل و ... )  در صنایع مختلف میباشد.

یکشنبه, 03 تیر,1397/نویسنده: فروشنده روغن موتور/تعداد مشاهده (445)/نظرات (0)/ امتیاز مطلب: 4.7
یکشنبه, 03 تیر,1397/نویسنده: فروشنده روغن موتور/تعداد مشاهده (332)/نظرات (0)/ امتیاز مطلب: 4.0

روغن هیدرولیک توتال آزولا TOTAL AZOLLA ZS

روغن هیدرولیک توتال AZOLLA ZS  برای تجهیزات و ماشین آلات صنعتی ( دستگاه های پرس ، تزریق قالب و .... ) که شرایط سختی کار میکنند طراحی شده است.

 

جمعه, 01 تیر,1397/نویسنده: فروشنده روغن موتور/تعداد مشاهده (325)/نظرات (0)/ امتیاز مطلب: 4.5
روغن بهران توربین

روغن بهران توربین

روغن بهران توربین برای روانکاری انواع توربین های بخار، آب و گاز و در انواع مختلف و در گرانروی های مختلف و در نقطه اشتعال و نقطه ریزش مختلف تولید شده است.

جمعه, 01 تیر,1397/نویسنده: فروشنده روغن موتور/تعداد مشاهده (345)/نظرات (0)/ امتیاز مطلب: 4.7

روغن دنده صنعتی بهران بردبار

بهران بردبار از انواع روغن های صنعتی تولید شده توسط شرکت بهران بوده و مخصوص گیربکس ها و جعبه دنده های صنعتی میباشد.

جمعه, 01 تیر,1397/نویسنده: فروشنده روغن موتور/تعداد مشاهده (452)/نظرات (0)/ امتیاز مطلب: 4.0

روغن کمپرسور توتال

روغن کمپرسور توتال داکنیس برای روانکاری کمپرسورهای هوا با روتور مارپیچی و حلزونی شکل تهیه گردیده است. روغن کمپرسور  سرمایشی توتال  LUNARIA برای روانکاری کمپرسورهای خنک کننده ای که با گاز  CFC عملیات سرمایشی را انجام میدهد بکار میرود.

شنبه, 26 خرداد,1397/نویسنده: فروشنده روغن موتور/تعداد مشاهده (417)/نظرات (0)/ امتیاز مطلب: 4.0

استانداردهای روغن موتور

استاندارد روغن موتور API، استاندارد روغن موتور ACE، استاندارد روغن موتور JASO و.... هر کدام از این استاندارد ها توسط انجمنی خاص تعیین شده اند

توجه به استانداردهای روغن موتور از جمله مواردی است که می تواند در بالا بردن عمر و بهبود عملکرد موتور مؤثر باشد. همچنین روغن استاندارد کارکرد بسیار بیشتری نسبت به روغن هایی که استانداردهای لازم را ندارند از خود نمایش می دهد. توجه به استاندارد روغن موتور در هنگام خرید این محصول می تواند به بسیاری از افراد کمک کند. استانداردهای روغن موتور کاملاً با یکدیگر متفاوت هستند.

یکشنبه, 06 خرداد,1397/نویسنده: فروشنده روغن موتور/تعداد مشاهده (2970)/نظرات (0)/ امتیاز مطلب: 4.6

فروش روغن شل

روغن صنعتی شل یکی از خوشنام ترین و با کیفیت ترین روغن های موجود در بازار میباشد.دغدغه خرید روغن موتور و روغن های صنعتی اصل همیشه از نگرانی های افراد و شرکتهای صنعتی میباشد.زیرا روغن تقلبی صدمات جبران ناپذیری به موتور و قطعات میرساند و یا در بدترین حالت از عمر دستگاه و موتور خودرو میکاهد.خرید روغن شل و روانکارهای تخصصی شل ( با ضمانت کیفیت و مرغوبیت کالا ) را با روانکاران پارس ایل تجربه کنید.

پنجشنبه, 30 فروردین,1397/نویسنده: فروشنده روغن موتور/تعداد مشاهده (3704)/نظرات (0)/ امتیاز مطلب: 5.0

کلوبر ، روغن و گریس کلوبر

شرکت روانکارهای کلوبر آلمان یک شرکت تخصصی در تولید انواع روانکار و روانسازهای صنعتی میباشد.

شرکت روانکارهای کلوبر آلمان یک شرکت تخصصی در تولید انواع روانکار و روانسازهای صنعتی میباشد. شرکت کلوبر با ارائه گریس های تخصصی و تقریبا در همه شاخه های صنعت توانسته است فعالیت خود را جهانی کند. همچنین شرکت کلوبر حدود 2000 روغن تخصصی دارد که برای نیازهای خاص مشتریان توسعه یافته اند. برای اطلاع از قیمت روغن و گریس های کلوبر kluber  با ضمانت با ما در تماس باشید.

دوشنبه, 27 فروردین,1397/نویسنده: فروشنده روغن موتور/تعداد مشاهده (2602)/نظرات (0)/ امتیاز مطلب: 4.5

روغن هیدرولیک

روغن هیدرولیک در صنعت علاوه بر روانکاری برای انتقال قدرت توسط مدار هیدرولیک بکار میرود

روغن هیدرولیک در صنعت علاوه بر روانکاری برای انتقال قدرت توسط مدار هیدرولیک بکار میرود. یکی از کاربردهای آن در فرمان هیدرولیک خودرو میباشد که پس از چرخش فرمان توسط راننده ، قدرت لازم برای چرخش لاستیکها توسط پمپ هیدرولیک و روغن هیدرولیک و انتقال آن از طریق شلنگ ها و لوله های مربرطه انجام میگیرد.گزینه های زیادی برای انتخاب روغن هیدرولیک مناسب وجود دارد. انتخاب غلط باعث می شود که عمر قطعات کاهش یابد و ممکن است مشکلات پر هزینه ای را برای شما در پی داشته باشد.

جمعه, 24 فروردین,1397/نویسنده: فروشنده روغن موتور/تعداد مشاهده (3185)/نظرات (0)/ امتیاز مطلب: 4.8

روغن دنده

روغن دنده یا Gear Oil که به واسکازین نیز معروف میباشد بیشتر در گیربکس و دیفرانسیل خودرو بکار میرود و دارای تفاوتهایی با روغن موتور میباشد. روغن دنده بایستی بتواند دنده های گیربکس و چرخ دنده های مربوطه را از فشار وارد شده محافظت بعمل بیاورد بهمین جهت خواص ضد سایش آن مهم و کاربردی میباشد.همان طور که می دانید روغن دنده به عنوان یک سیال انتقال از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اما نکته اینجاست که با تنوعی که در بازار روغن دنده وجود دارد از چه نوع مایعی باید استفاده کرد؟

پنجشنبه, 23 فروردین,1397/نویسنده: فروشنده روغن موتور/تعداد مشاهده (2746)/نظرات (0)/ امتیاز مطلب: 5.0

گریس نسوز

خطر آتش سوزی در صنعت فولاد موضوع جدیدی نیست و این صنعت همه تلاش خود را برای کاهش خطر آتش سوزی در کارخانه های تولید فولاد انجام می دهد. در این مقاله ما درباره گریس نسوز و چگونگی کارکرد آن را شرح می دهیم.

چهارشنبه, 22 فروردین,1397/نویسنده: فروشنده روغن موتور/تعداد مشاهده (4699)/نظرات (0)/ امتیاز مطلب: 3.8

روغن صنعتی

روغن های صنعتی که به روانکارهای صنعتی هم معروف هستند کاربردهای صنعتی زیادی مانند روغن موتور، مایعات انتقال، روغن دنده ای و روغن های هیدرولیکی دارند

روغن های صنعتی که به روانکارهای صنعتی هم معروف هستند کاربردهای صنعتی زیادی مانند روغن موتور، مایعات انتقال، روغن دنده ای و روغن های هیدرولیکی دارند. بسیاری از روان کننده های صنعتی شامل روان کننده های مصنوعی، امولسیون های نفت و آب و روغن یا روغن های معدنی می باشند

چهارشنبه, 22 فروردین,1397/نویسنده: فروشنده روغن موتور/تعداد مشاهده (3668)/نظرات (0)/ امتیاز مطلب: 4.7

گریس چیست؟ قوام گریس، تاریخچه و نکات مهم استفاده از گریس

گریس چیست، تاریخچه استفاده از گریس، قوام گریس، نکات مهم در استفاده از گریس

استفاده از گریس به حدود 1400 سال قبل از میلاد باز می گردد و در ارابه های فرعون های مصری آثار استفاده از گریس مشاهده شده است. البته شواهد نشان می دهد در آن زمان گریس از چربی حیوانات و گیاهان مشتق می شد. با گذشت زمان کاربرد گریس بیشتر و بیشتر شد و شرکت های بسیاری در ایالات متحده آمریکا، انگلستان و ژاپن با استفاده از تکنولوژی های روز موفق به تولید این محصول به بهترین شکل شدند.

 

شنبه, 14 بهمن,1396/نویسنده: مدیر سایت/تعداد مشاهده (3160)/نظرات (0)/ امتیاز مطلب: 4.3

معرفی شرکت بهران؛ روغن موتور بهران و روانکارهای صنعتی

امروزه شرکت نفت بهران محصولات بسیاری از جمله انواع روغن موتور و روانکارهای صنعتی، پارافین کم روغن، ضدیخ و محصولات جانبی از جمله فورفورال اکسترکت (PRO)، اسلاک وکس و فوتس اویل به بازار عرضه می کند.

شرکت بهران در سال 1341 تحت لیسانس شرکت آمریکایی موبیل که در آن زمان با نام اکسون با برند ESSO شناخته شده بود فعالیت خود را شروع کرد. پس از دوسال از آغاز فعالیت بخش Blending یا مخلوط کنی شرکت بهران احداث شد و پس از آن روغن های ESSO در داخل ایران تولید شدند و در سال 1345 شرکت بهران به عنوان شرکت تولید و تصفیه روغن شناخته شد. در سال 1347 پالایشگاه این شرکت راه اندازی شد که ظرفیتی معادل با تولید حدود 30 هزار تن در سال داشت. با استفاده از برنامه های پیش بردی و رو به رشد در نهایت این شرکت توانست در سال 1363 به "شرکت پالایش نفت تهران" تغییر نام دهد و فعالیت های تولیدی خود را همچون گذشته ادامه دهد.

شنبه, 14 بهمن,1396/نویسنده: مدیر سایت/تعداد مشاهده (3469)/نظرات (0)/ امتیاز مطلب: 4.8
RSS

دسته بندی اخبار و مقالات سایت